IHLP6767DZER1R5M11
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IHLP6767DZER1R5M11
IHLP6767DZER1R5M11
Part Number
IHLP6767DZER1R5M11
Description
FIXED IND 1.5UH 31A 3.43 MOHM
Data sheet
IHLP6767DZER1R5M11.pdf
Delivery Services
IHLP6767DZER1R5M11
Comments
    IHLP6767DZER1R5M11 Specifications
    Material - Core -
    Inductance 1.5µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 31A
    Current - Saturation 21A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 3.43 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
    Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)