IHLP6767GZER150M01
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
IHLP6767GZER150M01
IHLP6767GZER150M01
Part Number
IHLP6767GZER150M01
Description
FIXED IND 15UH 12.5A 19.9 MOHM
Data sheet
IHLP6767GZER150M01.pdf
Delivery Services
IHLP6767GZER150M01
Comments
    IHLP6767GZER150M01 Specifications
    Part Status Active
    Type -
    Material - Core -
    Inductance 15µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 12.5A
    Current - Saturation 25A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 19.9 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
    Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)