ISC1210EB22NK
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ISC1210EB22NK
ISC1210EB22NK
Part Number
ISC1210EB22NK
Description
FIXED IND 22NH 640MA 150 MOHM
Data sheet
ISC1210EB22NK.pdf
Delivery Services
ISC1210EB22NK
Comments
    ISC1210EB22NK Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 22nH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 640mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 150 mOhm Max
    Q @ Freq 45 @ 50MHz
    Frequency - Self Resonant 1GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 50MHz
    Supplier Device Package 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
    Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)