ISC1210EB47NM
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ISC1210EB47NM
ISC1210EB47NM
Part Number
ISC1210EB47NM
Description
FIXED IND 47NH 495MA 260 MOHM
Data sheet
ISC1210EB47NM.pdf
Delivery Services
ISC1210EB47NM
Comments
    ISC1210EB47NM Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 47nH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 495mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 260 mOhm Max
    Q @ Freq 40 @ 50MHz
    Frequency - Self Resonant 1GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 50MHz
    Supplier Device Package 1210
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
    Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)