ISC1812EB270J
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ISC1812EB270J
ISC1812EB270J
Part Number
ISC1812EB270J
Description
FIXED IND 27UH 212MA 1.56 OHM
Data sheet
ISC1812EB270J.pdf
Delivery Services
ISC1812EB270J
Comments
    ISC1812EB270J Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 27µH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 212mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 1.56 Ohm Max
    Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
    Frequency - Self Resonant 13MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 2.52MHz
    Supplier Device Package 1812
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)