ISC1812ES102K
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ISC1812ES102K
ISC1812ES102K
Part Number
ISC1812ES102K
Description
FIXED IND 1MH 66MA 16 OHM SMD
Data sheet
ISC1812ES102K.pdf
Delivery Services
ISC1812ES102K
Comments
    ISC1812ES102K Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 1mH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 66mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 16 Ohm Max
    Q @ Freq 30 @ 252kHz
    Frequency - Self Resonant 2MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 252kHz
    Supplier Device Package 1812
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)