ISC1812ES681K
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ISC1812ES681K
ISC1812ES681K
Part Number
ISC1812ES681K
Description
FIXED IND 680UH 76MA 12 OHM SMD
Data sheet
ISC1812ES681K.pdf
Delivery Services
ISC1812ES681K
Comments
    ISC1812ES681K Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 680µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 76mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 12 Ohm Max
    Q @ Freq 40 @ 796kHz
    Frequency - Self Resonant 2.6MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 796kHz
    Supplier Device Package 1812
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)