ISC1812RQ471K
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
ISC1812RQ471K
ISC1812RQ471K
Part Number
ISC1812RQ471K
Manufacturer
Vishay Dale
Description
FIXED IND 470UH 87MA 9.2 OHM SMD
Data sheet
ISC1812RQ471K.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
ISC1812RQ471K
Comments
    ISC1812RQ471K Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 470µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 87mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 9.2 Ohm Max
    Q @ Freq 40 @ 796kHz
    Frequency - Self Resonant 3.3MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 796kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Supplier Device Package 1812
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)