MLG0603S10NJTD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG0603S10NJTD25
MLG0603S10NJTD25
Part Number
MLG0603S10NJTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 10NH 200MA 800 MOHM
Data sheet
MLG0603S10NJTD25.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
MLG0603S10NJTD25
Comments
    MLG0603S10NJTD25 Specifications
    Part Status Active
    Type Multilayer
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 10nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 200mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 800 mOhm Max
    Q @ Freq 5 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 3.2GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)