MLG0603S12NJTD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG0603S12NJTD25
MLG0603S12NJTD25
Part Number
MLG0603S12NJTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 12NH 180MA 900 MOHM
Data sheet
MLG0603S12NJTD25.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
MLG0603S12NJTD25
Comments
    MLG0603S12NJTD25 Specifications
    Part Status Active
    Type Multilayer
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 12nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 180mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 900 mOhm Max
    Q @ Freq 6 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 2.8GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)