MLG0603S24NJT000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG0603S24NJT000
MLG0603S24NJT000
Part Number
MLG0603S24NJT000
Description
FIXED IND 24NH 150MA 1.3 OHM SMD
Data sheet
MLG0603S24NJT000.pdf
Delivery Services
MLG0603S24NJT000
Comments
    MLG0603S24NJT000 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 24nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 150mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.3 Ohm Max
    Q @ Freq 6 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 1.9GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)