MLG0603SR12JT000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG0603SR12JT000
MLG0603SR12JT000
Part Number
MLG0603SR12JT000
Description
FIXED IND 120NH 50MA 7 OHM SMD
Data sheet
MLG0603SR12JT000.pdf
Delivery Services
MLG0603SR12JT000
Comments
    MLG0603SR12JT000 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 120nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 50mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 7 Ohm Max
    Q @ Freq 5 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 700MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)