MLG1005S10NJT000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG1005S10NJT000
MLG1005S10NJT000
Part Number
MLG1005S10NJT000
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 10NH 500MA 350 MOHM
Data sheet
MLG1005S10NJT000.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
MLG1005S10NJT000
Comments
    MLG1005S10NJT000 Specifications
    Part Status Active
    Type Multilayer
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 10nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 500mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 350 mOhm Max
    Q @ Freq 8 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 2.5GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)