MLG1005S2N4STD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG1005S2N4STD25
MLG1005S2N4STD25
Part Number
MLG1005S2N4STD25
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 2.4NH 800MA 150 MOHM
Data sheet
MLG1005S2N4STD25.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
MLG1005S2N4STD25
Comments
    MLG1005S2N4STD25 Specifications
    Part Status Active
    Type Multilayer
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 2.4nH
    Tolerance ±0.3nH
    Current Rating 800mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 150 mOhm Max
    Q @ Freq 7 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 7GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)