MLG1005S3N6BTD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG1005S3N6BTD25
MLG1005S3N6BTD25
Part Number
MLG1005S3N6BTD25
Description
FIXED IND 3.6NH 700MA 200 MOHM
Data sheet
MLG1005S3N6BTD25.pdf
Delivery Services
MLG1005S3N6BTD25
Comments
    MLG1005S3N6BTD25 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 3.6nH
    Tolerance ±0.1nH
    Current Rating 700mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 200 mOhm Max
    Q @ Freq 8 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 5GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)