MLG1005S5N1STD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG1005S5N1STD25
MLG1005S5N1STD25
Part Number
MLG1005S5N1STD25
Description
FIXED IND 5.1NH 600MA 250 MOHM
Data sheet
MLG1005S5N1STD25.pdf
Delivery Services
MLG1005S5N1STD25
Comments
    MLG1005S5N1STD25 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 5.1nH
    Tolerance ±0.3nH
    Current Rating 600mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 250 mOhm Max
    Q @ Freq 8 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 4GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)