MLG1005SR11JT000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG1005SR11JT000
MLG1005SR11JT000
Part Number
MLG1005SR11JT000
Description
FIXED IND 110NH 150MA 2.2 OHM
Data sheet
MLG1005SR11JT000.pdf
Delivery Services
MLG1005SR11JT000
Comments
    MLG1005SR11JT000 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 110nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 150mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 2.2 Ohm Max
    Q @ Freq 8 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 700MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)