MLG1005SR15JT000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG1005SR15JT000
MLG1005SR15JT000
Part Number
MLG1005SR15JT000
Description
FIXED IND 150NH 150MA 3.5 OHM
Data sheet
MLG1005SR15JT000.pdf
Delivery Services
MLG1005SR15JT000
Comments
    MLG1005SR15JT000 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 150nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 150mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 3.5 Ohm Max
    Q @ Freq 8 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 550MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)