MLG1005SR27JTD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG1005SR27JTD25
MLG1005SR27JTD25
Part Number
MLG1005SR27JTD25
Description
FIXED IND 270NH 100MA 4.8 OHM
Data sheet
MLG1005SR27JTD25.pdf
Delivery Services
MLG1005SR27JTD25
Comments
    MLG1005SR27JTD25 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 270nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 100mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 4.8 Ohm Max
    Q @ Freq 8 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 400MHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)