MLG1005SR33JT000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG1005SR33JT000
MLG1005SR33JT000
Part Number
MLG1005SR33JT000
Description
FIXED IND 330NH 50MA 7 OHM SMD
Data sheet
MLG1005SR33JT000.pdf
Delivery Services
MLG1005SR33JT000
Comments
    MLG1005SR33JT000 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 330nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 50mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 7 Ohm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant 350MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 50MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)