MLG1608B2N2STD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG1608B2N2STD25
MLG1608B2N2STD25
Part Number
MLG1608B2N2STD25
Description
FIXED IND 2.2NH 600MA 100 MOHM
Data sheet
MLG1608B2N2STD25.pdf
Delivery Services
MLG1608B2N2STD25
Comments
    MLG1608B2N2STD25 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 2.2nH
    Tolerance ±0.3nH
    Current Rating 600mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 100 mOhm Max
    Q @ Freq 10 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 8GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)