MLG1608SR82JT000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLG1608SR82JT000
MLG1608SR82JT000
Part Number
MLG1608SR82JT000
Description
FIXED IND 820NH 70MA 5.5 OHM SMD
Data sheet
MLG1608SR82JT000.pdf
Delivery Services
MLG1608SR82JT000
Comments
    MLG1608SR82JT000 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 820nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 70mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 5.5 Ohm Max
    Q @ Freq 10 @ 50MHz
    Frequency - Self Resonant 150MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 50MHz
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)