MLK0603L33NJT000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLK0603L33NJT000
MLK0603L33NJT000
Part Number
MLK0603L33NJT000
Description
FIXED IND 33NH 100MA 1.8 OHM SMD
Data sheet
MLK0603L33NJT000.pdf
Delivery Services
MLK0603L33NJT000
Comments
    MLK0603L33NJT000 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 33nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 100mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.8 Ohm Max
    Q @ Freq 6 @ 300MHz
    Frequency - Self Resonant 2.8GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)