MLK0603L8N2JT000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLK0603L8N2JT000
MLK0603L8N2JT000
Part Number
MLK0603L8N2JT000
Description
FIXED IND 8.2NH 200MA 700 MOHM
Data sheet
MLK0603L8N2JT000.pdf
Delivery Services
MLK0603L8N2JT000
Comments
    MLK0603L8N2JT000 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 8.2nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 200mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 700 mOhm Max
    Q @ Freq 6 @ 300MHz
    Frequency - Self Resonant 6GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)