MLK1005S10NJTD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLK1005S10NJTD25
MLK1005S10NJTD25
Part Number
MLK1005S10NJTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 10NH 350MA 420 MOHM
Data sheet
MLK1005S10NJTD25.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
MLK1005S10NJTD25
Comments
    MLK1005S10NJTD25 Specifications
    Part Status Active
    Type Multilayer
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 10nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 350mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 420 mOhm Max
    Q @ Freq 7 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 4.7GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)