MLK1005S1N1STD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLK1005S1N1STD25
MLK1005S1N1STD25
Part Number
MLK1005S1N1STD25
Description
FIXED IND 1.1NH 500MA 120 MOHM
Data sheet
MLK1005S1N1STD25.pdf
Delivery Services
MLK1005S1N1STD25
Comments
    MLK1005S1N1STD25 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 1.1nH
    Tolerance ±0.3nH
    Current Rating 500mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 120 mOhm Max
    Q @ Freq 5 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 11.5GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)