MLK1005S1N5ST000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLK1005S1N5ST000
MLK1005S1N5ST000
Part Number
MLK1005S1N5ST000
Description
FIXED IND 1.5NH 500MA 150 MOHM
Data sheet
MLK1005S1N5ST000.pdf
Delivery Services
MLK1005S1N5ST000
Comments
    MLK1005S1N5ST000 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 1.5nH
    Tolerance ±0.3nH
    Current Rating 500mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 150 mOhm Max
    Q @ Freq 6 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 9.5GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)