MLK1005S3N3ST000
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLK1005S3N3ST000
MLK1005S3N3ST000
Part Number
MLK1005S3N3ST000
Description
FIXED IND 3.3NH 400MA 220 MOHM
Data sheet
MLK1005S3N3ST000.pdf
Delivery Services
MLK1005S3N3ST000
Comments
    MLK1005S3N3ST000 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 3.3nH
    Tolerance ±0.3nH
    Current Rating 400mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 220 mOhm Max
    Q @ Freq 7 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 7GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)