MLK1005S8N2D
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLK1005S8N2D
MLK1005S8N2D
Part Number
MLK1005S8N2D
Description
FIXED IND 8.2NH 350MA 380 MOHM
Data sheet
MLK1005S8N2D.pdf
Delivery Services
MLK1005S8N2D
Comments
    MLK1005S8N2D Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 8.2nH
    Tolerance ±0.5nH
    Current Rating 350mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 380 mOhm Max
    Q @ Freq 7 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 5GHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)