MLK1005SR11JTD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLK1005SR11JTD25
MLK1005SR11JTD25
Part Number
MLK1005SR11JTD25
Description
FIXED IND 110NH 100MA 2.7 OHM
Data sheet
MLK1005SR11JTD25.pdf
Delivery Services
MLK1005SR11JTD25
Comments
    MLK1005SR11JTD25 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 110nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 100mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 2.7 Ohm Max
    Q @ Freq 6 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 1.1GHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)