MLK1005SR27JTD25
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
MLK1005SR27JTD25
MLK1005SR27JTD25
Part Number
MLK1005SR27JTD25
Description
FIXED IND 270NH 70MA 6.5 OHM SMD
Data sheet
MLK1005SR27JTD25.pdf
Delivery Services
MLK1005SR27JTD25
Comments
    MLK1005SR27JTD25 Specifications
    Material - Core Non-Magnetic
    Inductance 270nH
    Tolerance ±5%
    Current Rating 70mA
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 6.5 Ohm Max
    Q @ Freq 6 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant 900MHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100MHz
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)