NLFV25T-680K-PF
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
NLFV25T-680K-PF
NLFV25T-680K-PF
Part Number
NLFV25T-680K-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 68UH 50MA 3.3 OHM SMD
Data sheet
NLFV25T-680K-PF.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
NLFV25T-680K-PF
Comments
    NLFV25T-680K-PF Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core -
    Inductance 68µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating 50mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 3.96 Ohm Max
    Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
    Frequency - Self Resonant 10MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 2.52MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)