SLF10165T-2R2N6R3-3PF
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SLF10165T-2R2N6R3-3PF
SLF10165T-2R2N6R3-3PF
Part Number
SLF10165T-2R2N6R3-3PF
Description
FIXED IND 2.2UH 6.3A 10.9 MOHM
Data sheet
SLF10165T-2R2N6R3-3PF.pdf
Delivery Services
SLF10165T-2R2N6R3-3PF
Comments
    SLF10165T-2R2N6R3-3PF Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 2.2µH
    Tolerance ±30%
    Current Rating 6.3A
    Current - Saturation 8.9A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 10.9 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
    Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm)