SLF10165T-3R3N5R8-3PF
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SLF10165T-3R3N5R8-3PF
SLF10165T-3R3N5R8-3PF
Part Number
SLF10165T-3R3N5R8-3PF
Description
FIXED IND 3.3UH 5.8A 12.5 MOHM
Data sheet
SLF10165T-3R3N5R8-3PF.pdf
Delivery Services
SLF10165T-3R3N5R8-3PF
Comments
    SLF10165T-3R3N5R8-3PF Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 3.3µH
    Tolerance ±30%
    Current Rating 5.8A
    Current - Saturation 7.8A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 12.5 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
    Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm)