SLF10165T-6R8N4R3-3PF
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SLF10165T-6R8N4R3-3PF
SLF10165T-6R8N4R3-3PF
Part Number
SLF10165T-6R8N4R3-3PF
Description
FIXED IND 6.8UH 4.3A 18.2 MOHM
Data sheet
SLF10165T-6R8N4R3-3PF.pdf
Delivery Services
SLF10165T-6R8N4R3-3PF
Comments
    SLF10165T-6R8N4R3-3PF Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 6.8µH
    Tolerance ±30%
    Current Rating 4.3A
    Current - Saturation 4.6A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 18.2 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
    Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm)