SLF12555T-680M1R3-PF
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SLF12555T-680M1R3-PF
SLF12555T-680M1R3-PF
Part Number
SLF12555T-680M1R3-PF
Description
FIXED IND 68UH 1.3A 83.2 MOHM
Data sheet
SLF12555T-680M1R3-PF.pdf
Delivery Services
SLF12555T-680M1R3-PF
Comments
    SLF12555T-680M1R3-PF Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 68µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 2.2A
    Current - Saturation 1.3A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 83.2 mOhm
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 1kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)