SLF7030T-6R8M1R5-PF
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SLF7030T-6R8M1R5-PF
SLF7030T-6R8M1R5-PF
Part Number
SLF7030T-6R8M1R5-PF
Description
FIXED IND 6.8UH 1.5A 41 MOHM SMD
Data sheet
SLF7030T-6R8M1R5-PF.pdf
Delivery Services
SLF7030T-6R8M1R5-PF
Comments
    SLF7030T-6R8M1R5-PF Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 6.8µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 1.5A
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 41 mOhm
    Ratings -
    Operating Temperature -20°C ~ 85°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.127" (3.22mm)