SLF7032T-681MR16-2
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SLF7032T-681MR16-2
SLF7032T-681MR16-2
Part Number
SLF7032T-681MR16-2
Description
FIXED IND 680UH 160MA 3.78 OHM
Data sheet
SLF7032T-681MR16-2.pdf
Delivery Services
SLF7032T-681MR16-2
Comments
    SLF7032T-681MR16-2 Specifications
    Part Status Obsolete
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 680µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 160mA
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 3.78 Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 1kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)