SPM3015T-4R7M-LR
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SPM3015T-4R7M-LR
SPM3015T-4R7M-LR
Part Number
SPM3015T-4R7M-LR
Description
FIXED IND 4.7UH 1.8A 199.1 MOHM
Data sheet
SPM3015T-4R7M-LR.pdf
Delivery Services
SPM3015T-4R7M-LR
Comments
    SPM3015T-4R7M-LR Specifications
    Material - Core Metal
    Inductance 4.7µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 1.8A
    Current - Saturation 3A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 199.1 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)