SPM4012T-1R5M T
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SPM4012T-1R5M T
SPM4012T-1R5M T
Part Number
SPM4012T-1R5M T
Description
FIXED IND 1.5UH 3.5A 67.9 MOHM
Data sheet
SPM4012T-1R5M T.pdf
Delivery Services
SPM4012T-1R5M T
Comments
    SPM4012T-1R5M T Specifications
    Material - Core Metal
    Inductance 1.5µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 3.5A
    Current - Saturation 3.7A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 67.9 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)