SPM4012T-3R3M T
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SPM4012T-3R3M T
SPM4012T-3R3M T
Part Number
SPM4012T-3R3M T
Description
FIXED IND 3.3UH 2.4A 141.5 MOHM
Data sheet
SPM4012T-3R3M T.pdf
Delivery Services
SPM4012T-3R3M T
Comments
    SPM4012T-3R3M T Specifications
    Material - Core Metal
    Inductance 3.3µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 2.4A
    Current - Saturation 2.6A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 141.5 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)