SPM4012T-R47M T
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SPM4012T-R47M T
SPM4012T-R47M T
Part Number
SPM4012T-R47M T
Description
FIXED IND 470NH 5.6A 25.3 MOHM
Data sheet
SPM4012T-R47M T.pdf
Delivery Services
SPM4012T-R47M T
Comments
    SPM4012T-R47M T Specifications
    Material - Core Metal
    Inductance 470nH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 5.6A
    Current - Saturation 6A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 25.3 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)