SPM4015T-1R0M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SPM4015T-1R0M
SPM4015T-1R0M
Part Number
SPM4015T-1R0M
Description
FIXED IND 1UH 4.3A 39.6 MOHM SMD
Data sheet
SPM4015T-1R0M.pdf
Delivery Services
SPM4015T-1R0M
Comments
    SPM4015T-1R0M Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Metal
    Inductance 1µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 4.3A
    Current - Saturation -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 39.6 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)