SPM4020T-2R2M-LR
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
SPM4020T-2R2M-LR
SPM4020T-2R2M-LR
Part Number
SPM4020T-2R2M-LR
Description
FIXED IND 2.2UH 4.4A 61.6 MOHM
Data sheet
SPM4020T-2R2M-LR.pdf
Delivery Services
SPM4020T-2R2M-LR
Comments
    SPM4020T-2R2M-LR Specifications
    Material - Core Metal
    Inductance 2.2µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 4.4A
    Current - Saturation 5.3A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 61.6 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)