TPL1183525-262J-261N
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
TPL1183525-262J-261N
TPL1183525-262J-261N
Part Number
TPL1183525-262J-261N
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 2.61MH 26 OHM SMD
Data sheet
TPL1183525-262J-261N.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
TPL1183525-262J-261N
Comments
    TPL1183525-262J-261N Specifications
    Part Status Active
    Type -
    Material - Core -
    Inductance 2.61mH
    Tolerance ±5%
    Current Rating -
    Current - Saturation -
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 26 Ohm
    Q @ Freq 50 @ 125kHz
    Frequency - Self Resonant 650kHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Frequency - Test 125kHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.465" L x 0.138" W (11.80mm x 3.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)