VLF252010MT-3R3M-CA
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
VLF252010MT-3R3M-CA
VLF252010MT-3R3M-CA
Part Number
VLF252010MT-3R3M-CA
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 3.3UH 680MA 190 MOHM
Data sheet
VLF252010MT-3R3M-CA.pdf
Category
Fixed Inductors
Delivery Services
VLF252010MT-3R3M-CA
Comments
    VLF252010MT-3R3M-CA Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 3.3µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 1.15A
    Current - Saturation 750mA
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 190 mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 1MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 1008 (2520 Metric)
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)