VLF252012MT-220M-CA
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
VLF252012MT-220M-CA
VLF252012MT-220M-CA
Part Number
VLF252012MT-220M-CA
Description
FIXED IND 22UH 280MA 1 OHM SMD
Data sheet
VLF252012MT-220M-CA.pdf
Delivery Services
VLF252012MT-220M-CA
Comments
    VLF252012MT-220M-CA Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 22µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 460mA
    Current - Saturation 310mA
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 1 Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 1MHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)