VLS252010CX-R68M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
VLS252010CX-R68M
VLS252010CX-R68M
Part Number
VLS252010CX-R68M
Description
FIXED IND 680NH 2.62A 50 MOHM
Data sheet
VLS252010CX-R68M.pdf
Delivery Services
VLS252010CX-R68M
Comments
    VLS252010CX-R68M Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Ferrite
    Inductance 680nH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 2.62A
    Current - Saturation 2.52A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 50 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 1MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case Nonstandard
    Supplier Device Package 2520
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)