VLS252012HBX-R47M-1
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
VLS252012HBX-R47M-1
VLS252012HBX-R47M-1
Part Number
VLS252012HBX-R47M-1
Description
FIXED IND 470NH 4.5A 35 MOHM SMD
Data sheet
VLS252012HBX-R47M-1.pdf
Delivery Services
VLS252012HBX-R47M-1
Comments
    VLS252012HBX-R47M-1 Specifications
    Part Status Active
    Type Wirewound
    Material - Core Metal
    Inductance 470nH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 4.5A
    Current - Saturation 4A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 35 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 1MHz
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 1008 (2520 Metric)
    Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)