VLS5045EX-151M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
VLS5045EX-151M
VLS5045EX-151M
Part Number
VLS5045EX-151M
Description
FIXED IND 150UH 610MA 949 MOHM
Data sheet
VLS5045EX-151M.pdf
Delivery Services
VLS5045EX-151M
Comments
    VLS5045EX-151M Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 150µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 610mA
    Current - Saturation 560mA
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 949 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)